O nás

Byli jsme dvě bandy dětí z Ostravy, kluci a holky. Klučičí osada Orlů fungovala od roku 96 a dívčí od 28.3.2001. Spojovala nás touha pár lidí, kteří chtěli přiblížit tramping dětem, chtěli dát možnost dětem, většinou ze sociálně slabších rodin, trávit čas společně, zdravým a pěkným způsobem. Milovali jsme tu dobu, tramping i kamarády, žili jsme naší dětskou osadou. Staly se špatné věci, lidé dělají chyby ale některé z nás to neodradilo a snažili jsme se pod změněným názvem osady Gigo sloučit klučičí i holčičí osadu a pokračovat v našem snu, dál bojovat za náš názor na svět a za náš přístup k životu.

Po několika dalších letech dostal náš trampský oddíl další zásah a poslední člověk který bojoval za osadu pro nás, v té době stále nedospělé a divoké teenagery, od nás odešel a nechal osadu padnout.
Rok jsme se nesešli jako osada.
Poté několik z nás, Marketa, Mina a Hanka, začali bojovat za novou osadu.
Založili jsme osadu Z.T.O. , Ztracená Trampská Osada, tento název zrcadlil naše pocity z neustálého boje o existenci naší osady, z neustálé snahy pár lidí obhájit si mezi svým okolím něco tak nemoderního a nepochopitelného, jako je záliba v trampingu.
Prošli jsme si dlouhým vývojem, z napůl dětí se stávali napůl dospělí a udělali jsme mnoho chyb, přibrali jsme nové a přišli jsme o původní kamarády. Každý z nás musel mnoho odpustit a mnoho dát, abychom byli tím čím jsme.
Věřím, že osada dospěla, vidím neuvěřitelně propojenou partu lidí, která už si není jen přáteli, jsme si rodinou, a snažíme se svým vlastním způsobem provozovat tramping, tak jak jsme ho poznali my jako děti, a tak jak ho milujeme.
Vždycky bude náš způsob trampingu někomu nedostatečný a jiným stále nepochopitelný. Jako dospělá osada víme, že i takový dnešní tramping může být. Už nemáme potřebu nikomu vysvětlovat, že trampujeme rádi, protože nás to naplňuje. Naši kamarádi nás chápou.