Moravský kras

No Tags | z-cest

Rozhodli jsme se vyrazit po nějaké době společně na víkendový výlet. Jen v kruhu naší osady. Pravdou je, že se nepodařilo, abychom vyrazili na tento víkend všichni, a tak jsme jeli v tomto osazenstvu: Mina, Kometa se svým prckem, Inés, Sherpa a Brouk. Termín víkendovky jsme si dali na květen – máj – lásky čas a s ním je spojený Karel Hynek Mácha…tak proč nejet objevovat krásy Moravského krasu a při té příležitosti se podívat na památník již zmiňovaného Karla Hynka Máchy? Ubytování nám zajistila Mina v Jedovnicích v rodinném penzionku, kde jsme měli možnost si jak zaplavat ve slaném bazénku, tak si udělat nějakou tu večeři na grilu.

 

Počasí nám vyšlo nádherné, takže turistiky jsme využili na plno. Pravdou je, že terén jsme občas zvolili neadekvátně k tomu, že jsme měli sebou kočárek, ale ani to pro naši statnou skupinu nebylo překážkou. DSCN2304Hlavními aktéry v tlačení kočárku v terénu byli Mina a v krizových situacích Sherpa 😀 Nutno podotknout, že tato offroadová jízda se našemu nejmladšímu členovi tohoto výletu velice líbila.

Naše první zastávka v sobotu byla u Býčí skály, po té jsme to vzali přes  Milířiště. Další zastávka, tentokrát poetická byla u památníku Karla Hynka Máchy, kde jsme chvíli relaxovali a napsali vzkaz se svými podpisy.

 

Po té jsme vyrazili směr Adamov, kde jsme se pouze posilnili a vyrazili na další turistiku přes bukové lesy a nejhlubší údolí v krasu. Po cestě jsme shlédli Starou huť Josef a pak jsme si to už mířili zpět do penzionu, kde nás čekal bazének jen pro nás plné teplé a slané vody, večerní grilování, hraní na kytaru a zpívání, …

Další den jsme si to zamířili na Propast Macochu a do Punkevních jeskyní, kde jsme se mimo jiné s průvodci i plavili na loďkách. Propast jsme měli možnost vidět jak ze samého dna, tak i z nejvyššího jejího bodu.

Domu jsme vyráželi plně spokojeni z vydařeného víkendu plných krás a s touhou se s vámi podělit o naše zážitky formou fotografií, které naleznete zde 😉


No Comments

Comments are closed.